Avatud lugemispesad 

Kultuuririkkuse aastal keskendume Eesti Lugemisühingu Lugemispesade projektis kogukonna kaasamisele ja eri rahvaste kultuuri ja kirjanduse lõimimisele. 

6.-10. mail 2024 avame Lugemispesad kõigile huvilistele, et jagada kogemusi, aga ka selleks, et saada ideid laste lugemisoskuse ja -huvi toetamiseks. Kutsume Lugemispesadesse muukeelseid lapsevanemaid ja erinevate kultuuriseltside esindajaid oma kultuuri ning lastekirjanikke ja illustraatoreid oma loomingut tutvustama.

Avatud Lugemispesades võib neid tegevusi ka kombineerida ning Lugemispesad võivad pakkuda hoopistükkis välja omapoolseid mõtteid. Kõik osalevad pesad saavad kingiks raamatu ja Lugemispesa plakatid (4tk). Võimalust mööda katame korralduskulusid. Eesti Lugemisühing korraldab sündmusega seotud infovahetuse ja levitamise. Sündmustest palume hiljem fotosid ja tagasisidet (lastelt, õpetajatelt, osalejatelt). Infot jagame Lugemispesa (www.lugemispesa.eu) ja Lugemisühingu (www.lugemisyhing.ee) kodulehel ja Facebooki lehel. 

 

Kutsume ka Eesti Lugemisühingu liikmeid Lugemispesadesse mõnda meelepärast teemat käsitlema või huvitavat tegevust läbi viima! Andke endast hiljemalt 19. aprilliks 2024 märku kas Lugemispesade projektijuhile Meeli Pandisele (e-mail meeli.pandis@gmail.com, sõnum telefon 553 1144) või vastates sellele kirjale. Koos valime välja sobivad Lugemispesad, mida külastada.

 

Kui teate veel kedagi, kes võiks avatud Lugemispesade päevast huvitatud olla, siis jagage infot ja kutsuge ta Lugemispessa esinema.

Avatud Lugemispesade päev toimub Tallinna Kodurahuprogrammi ja kohalike toetajate abiga. 

 

Kohtumiseni Lugemispesades!

Lugemispesa projekti on toetanud NordPlus Horizontal ja Tallinna Kodurahu programm, Briti Nõukogu ja  Kodanikuühiskonna Sihtkapital.