Eesti Lugemisühing toetab igas vanuses, erineva tausta, võimaluste ja erivajadustega
lugejate ja kirjutajate kirjaoskuse kujunemist ja arengut, lugemis- ja kirjutamisrõõmu...

Osalesime 2022. aastal Annetustalgutel esimest korda. Annetatud 155 euro eest ostsime lugemispesadesse kolm komplekti (komplektis 9 tk) kvaliteetseid pildiraamatuid.

 • Annetamistalgud 29.11.2022 - kvaliteetseid pildiraamatud igasse lugemispessa!


  Käesoleval, 2022. a osales Lugemisühing esimest korda Annetamistalgutel, mis on mujal maailmas tuntud Giving Tuesady nime all. Annetusraha kogudes järgisime ja järgime ka edaspidi annetuste kogumise head tava.

  Mille jaoks annetusi kogusime ehk veidi taustainfot:

  Eesti Lugemisühingu nõul ja toel on õpetajad loonud aastate jooksul Eesti lasteaedadesse ja koolidesse palju mõnusaid Lugemispesi, mis pakuvad lastele nende õpikeskkonnas mitmekesiseid tegutsemisvõimalusi. Lugemispesades leidub lisaks raamatutele ka ohtralt kõnearendusmaterjale, lauamänge, jutuvestmisele õhutavaid vahendeid, pildikaarte, joonistamis- ja kirjutamisvahendeid jms.

  Lugemispesa tõeliseks toimimiseks on regulaarselt vaja uuendada seal olevaid raamatuid. Siiski paneme tähele, et lasteaedade lugemispesades napib kaasaegseid ilusate piltide ja sisuka tekstiga lasteraamatuid. ☹

  Tulemus:

  2022. a annetustalgutel kogusime kvaliteetsete pildiraamatute ostuks 155 eurot. Kõikide Lugemispesa kaardile (vt kaarti SIIN) kantud lasteaia lugemispesade vahel loosime välja KOLM õnneliku pesa, kellele anname 2023. a märtsi lõpus Lugemispesade projekti üritusel Tallinnas üle (või saadame postiga) kvaliteetseid pildiraamatud.

  Annetamistalgud on selleks korraks lõppenud, kuid otsustasime annetuste kogumisega edasi minna ja leida ka püsiannetajaid. Eesmärk ikka sama: koguda raha kvaliteetse pildiraamitute ostuks Lugemispesadesse.

  Annetades meie arvelduskontole EE471010220038452018

  saavad Lugemispesad täiendust uute raamatute näol aastaringselt. Ja tulemsutest anname kindlasti teada taaskord järgmiste annetustalgute ajaks.

  NB! Lugemisühing on alates 2001. a kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirja. Tänu sellele saab eraisik annetada maksuvabalt, kui ta kirjutab ülekande tegemisel selgituse lahtrisse oma isikukoodi.

  Juriidiline isik peab iga aasta lõpus valima, kas tehtud annetuste puhul arvestab ta piirmäära 10% eelmise majandusaasta kasumist või 3% sama aasta sotsiaalmaksuga maksustatavatest väljamaksetest (palgafondist). Annetused deklareerib annetaja igakuiselt vormil TSD lisa 5 (TuMs §49), mis nt koos maksekorraldusega ongi tehingu aluseks ja tõestuseks. Soovi korral võib sõlmida lepingu.

  „Kui sulle ei meeldi lugeda, siis pole sa lihtsalt leidnud õiget raamatut“- J.K. Rowling

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  .

10.03.2023 selgitasime avaliku loosimise teel välja kolm õnnelikku Lugemispesa, mille lapsed saavad nautida uusi raamatuid. Raamatud andsime (või saatsime postiga) üle lugemispesade peol "Kultuurid kohtusid lugemispesas"

2023. aastal soovime annetuste toel jätkata LUGEMISPESADE ainelise keskkonna sisustamist erinevate heade ja uute pildiraamatutega. 


Käesoleval  aastal kogume raha juba kahe konkreetse tegevuse jaoks:

1. Soovime osta veelgi rohkem kvaliteetseid pildiraamatuid lugemispesadesse

2. Soovime printida ja saata düsleksiateemalisi plakateid õpilastele ja õpetajatele võimalikult paljudesse Eesti koolidesse


Aitäh panuse eest Eestis elavate laste kirjaoskuse toetamiseks!

Annetada võivad nii ühingu liikmed kui mitteliikmed.

Annetus võib olla nii ühekordne kui püsiannetus.

Annetada saad kahel viisil:

1. Otse Eesti Lugemisühing pangakontole SEB-is:  EE471010220038452018 (märgi selgituseks "düsleksia plakatid" või "pildiraamatud" ja oma isikukood).
 
2. Pangalingi kaudu - annetamine toimib tavalise internetimaksena AS Maksekeskuse vahendusel
Administreerimiskulud

Ühekordse annetuse puhul läheb tehingukuludeks pankadele 0,20 eurot ja Maksekeskusele 0,20% summalt (kuid mitte rohkem kui 3 eurot) annetatud summast, ülejäänud raha läheb MTÜ-le.

Tulumaksutagastus

Meile tehtavad annetused on teatud mahus tulumaksuvabad, sest oleme tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirjas. Lähemalt Vabaühenduste Liidu kodulehelt.

Mitterahaline toetus

Juhul, kui on soov ühingut muul viisil toetada, näiteks mitterahaliste vahenditega, siis palume ühendust võtta info@lugemisyhing.ee

Kas avaldame annetajate nimesid?

Ei. Teeme seda läbipaistvuse huvides vaid suurannetuste  (rohkem kui 5 000 eurot aastas) puhul, kuid ka siis arutame selle annetajaga läbi ja küsime nõusolekut.