TOETA EESTI LUGEMISÜHINGU ALGATUSEL LOODUD LUGEMISPESI !

Alustasime annetuste kogumisega 2022. aastal, osaledes Vabaühenduste Liidu korraldatud Annetustalgutel. Kogusime raha kvaliteetsete pildiraamatute ostuks Lugemispesadesse.

 • Annetamistalgud 29.11.2022 - kvaliteetseid pildiraamatud igasse lugemispessa!


  Käesoleval, 2022. a osales Lugemisühing esimest korda Annetamistalgutel, mis on mujal maailmas tuntud Giving Tuesady nime all. Annetusraha kogudes järgisime ja järgime ka edaspidi annetuste kogumise head tava.

  Mille jaoks annetusi kogusime ehk veidi taustainfot:

  Eesti Lugemisühingu nõul ja toel on õpetajad loonud aastate jooksul Eesti lasteaedadesse ja koolidesse palju mõnusaid Lugemispesi, mis pakuvad lastele nende õpikeskkonnas mitmekesiseid tegutsemisvõimalusi. Lugemispesades leidub lisaks raamatutele ka ohtralt kõnearendusmaterjale, lauamänge, jutuvestmisele õhutavaid vahendeid, pildikaarte, joonistamis- ja kirjutamisvahendeid jms.

  Lugemispesa tõeliseks toimimiseks on regulaarselt vaja uuendada seal olevaid raamatuid. Siiski paneme tähele, et lasteaedade lugemispesades napib kaasaegseid ilusate piltide ja sisuka tekstiga lasteraamatuid. ☹

  Tulemus:

  2022. a annetustalgutel kogusime kvaliteetsete pildiraamatute ostuks 155 eurot. Kõikide Lugemispesa kaardile (vt kaarti SIIN) kantud lasteaia lugemispesade vahel loosime välja KOLM õnneliku pesa, kellele anname 2023. a märtsi lõpus Lugemispesade projekti üritusel Tallinnas üle (või saadame postiga) kvaliteetseid pildiraamatud.

  Annetamistalgud on selleks korraks lõppenud, kuid otsustasime annetuste kogumisega edasi minna ja leida ka püsiannetajaid. Eesmärk ikka sama: koguda raha kvaliteetse pildiraamitute ostuks Lugemispesadesse.

  Annetades meie arvelduskontole EE471010220038452018

  saavad Lugemispesad täiendust uute raamatute näol aastaringselt. Ja tulemsutest anname kindlasti teada taaskord järgmiste annetustalgute ajaks.

  NB! Lugemisühing on alates 2001. a kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirja. Tänu sellele saab eraisik annetada maksuvabalt, kui ta kirjutab ülekande tegemisel selgituse lahtrisse oma isikukoodi.

  Juriidiline isik peab iga aasta lõpus valima, kas tehtud annetuste puhul arvestab ta piirmäära 10% eelmise majandusaasta kasumist või 3% sama aasta sotsiaalmaksuga maksustatavatest väljamaksetest (palgafondist). Annetused deklareerib annetaja igakuiselt vormil TSD lisa 5 (TuMs §49), mis nt koos maksekorraldusega ongi tehingu aluseks ja tõestuseks. Soovi korral võib sõlmida lepingu.

  „Kui sulle ei meeldi lugeda, siis pole sa lihtsalt leidnud õiget raamatut“- J.K. Rowling

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  .

Järgime annetuste kogumise head tava.  Oleme tulumaksusoodustusega organisatsioonide nimekirjas. 

Kirjaoskuse areng ja arendamine on meie südameasjad. Kavatseme nüüd ja edaspidi toetada Eesti laste ja noorte  kirjaoskuspädevusi. Loe ka Eesti Lugemisühingu tegevusaruandeid, et olla kursis ühingu tegemistega. Tutvu privaatsuspoliitikaga annetuste kogumisel.

Aastatel 2022-2024 soovime annetuste abil jätkata LUGEMISPESADE ainelise keskkonna sisustamist erinevate lapse arengut toetavate praktiliste vahenditega muretsedes pesadesse uusi raamatuid, mänge ja muid kirjaoskust toetavaid vahendeid

2023 - soovime soetada veelgi rohkem kvaliteetseid pildiraamatuid lugemispesadesse
2024 - soovime soetada erinevaid lugemis- ja õppemänge

2022. a annetatud 155 euro eest ostsime kolm komplekti (komplektis 9 tk) pildiraamatuid. 10.03.2023 selgitasime avaliku loosimise teel välja kolm õnnelikku Lugemispesa, mille lapsed saavad nautida uusi pildiraamatuid (vt videot!). Raamatud andsime (või saatsime postiga) üle lugemispesade peol "Kultuurid kohtusid lugemispesas"

 

Kallis annetaja, aitäh panuse eest Eestis elavate laste varase kirjaoskuse arengusse! Annetada võivad nii ühingu liikmed kui mitte-liikmed. Annetus võib olla nii ühekordne kui püsiannetus. Annetada saad kahel viisil:

1. Otse Eesti Lugemisühing pangakontole EE471010220038452018 (märgi selgituseks "Annetus" ja oma isikukood)
 
2. Pangalingi kaudu - annetamine toimib tavalise internetimaksena AS Maksekeskuse vahendusel.